Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhuriyetin doğum gününde Fatma Meşeci’yi ziyaret etti

29 Ekim 1923 doğumlu Fatma Meşeci, doğum gününde de unutulmadı ve İçişleri Bakanlığı ekipleri tarafından ailesiyle birlikte yaşadığı evinde ziyaret edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Fatma Teyze’nin ziyaretini sosyal medya hesabından paylaştı. Cumhuriyetle aynı gün, Cumhuriyetin doğum gününde doğan Meşeci’yi ve kendisini, ailesiyle birlikte İstanbul’un Beykoz ilçesi Tokatköy Mahallesi’ndeki evinde ziyaret ettiklerini kaydeden Yerlikaya, “Ellerinizden öpüyorum, canlarım. Fatma babaanne. Torunlarınızla birlikte sağlık ve esenlikler diliyorum.”

Meşeci, mutlu olduğunu, gelini ve kızının kendisine baktığını söyledi. Damadı Ali Osman Yel de Meşeci’nin kendi annesi gibi olduğunu kaydetti.

Torunu Barış Yel, anneannesine uzun ömür ve sağlık dileyerek, “Vatanımıza, vatanımıza, milletimize, devletimize ve Cumhuriyetimize daha nice uzun yüzyıllar diliyorum.”

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan paylaşımın sonunda şu mesaj yer aldı: “Cumhuriyetimizle aynı gün doğan asırlık çınar Fatma Meşeci Teyzemize sağlıklı bir ömür diliyoruz. 100. Yılımız kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü.” – ANKARA

cemisgezekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu