Yaşam

Modern Fotoğrafta Bilim, Gezi ve Doğa sergisi Antalya Büyükşehir’de

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde üç Çek bilim insanı ve fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı “Modern Fotoğrafta Bilim, Gezi ve Doğa” adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Antalya Fahri Konsolosluğu iş birliğiyle düzenlenen “Modern Fotoğrafta Bilim, Gezi ve Doğa” isimli fotoğraf standı Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanında açıldı. Standın açılışına Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı Martin Brož, Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Büyükelçi Deha Erpek, Çek Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosu Yeliz Gül Ege ve çok sayıda davetli katıldı.
 
DÜNYADAN FOTOĞRAF GÖRÜNTÜLERİ

Standın açılış kurdelesini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer davetlilerle birlikte kesti. Cansel Tuncer ve beraberindeki heyet daha sonra sergiyi gezdi. 3 Çek bilim insanı, kaşif ve fotoğrafçının çalışmalarının sergilendiği stantta, Çek Cumhuriyeti’nin doğal güzelliklerinin yanı sıra Orta Doğu’nun keyifli manzaraları, Himalaya dağları ve mikro dünya ile fotoğrafik manzaralar yer alıyor. elektron mikroskobu. Birbirinden seçkin 50 fotoğrafın yer aldığı stant, misafirlerden büyük beğeni topladı.

SANAT SEVERLERE DAVET

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, stantta dünyanın farklı yerlerinden fotoğrafları görmekten keyif aldıklarını ve böylesine keyifli bir standa ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, tüm sanatseverleri sergiyi ziyaret etmeye davet etti.

Çek Cumhuriyeti’nin Antalya Fahri Konsolosu Yeliz Gül Ege, Çek Cumhuriyeti’nden 3 fotoğrafçının eserlerinin yer aldığı standın Ankara ve Kayseri’den sonra Antalya’da da açıldığına dikkat çekerek, “Sergide birçok turizm destinasyonundan fotoğraflar yer alıyor. Sergiyi ziyaret ettiğinizde dünyayı geziyormuşçasına güzel bir iz bırakıyor. Modern fotoğraf sanatı ile doğanın güzelliklerini bir araya getirmeleri ilgimi çekti.”

DAHA SONRA AKM FOYER ALANINDA SERGİLENECEKTİR

3 bilim insanı ve fotoğrafçı Sarka Bejdova, Petr Jan Juracka ve Lukas Synek’in çalışmalarının sergileneceği stant, 25-28 Nisan tarihlerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Fuaye Alanı’nda ve AKM Fuaye Alanı’nda sanatseverlerle buluşacak. 29 Nisan – 12 Mayıs tarihleri ​​arasında.
 
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kagizman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu