Haber

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı milletimizin huzurundadır

ensonhaber.com

Yüzyılın felaketinin üzerinden 65 gün geçti…

Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen sarsıntıların ardından yaralar hızla sarılmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konutların bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanacağını söyledi.

Bu kapsamda Cumhur İttifakı liderleri Ramazan ayının ilk gününden itibaren Ramazan ayını deprem kuşağında geçiriyor.

Cumhur İttifakı deprem bölgesinde

Cumhur İttifakı’nı oluşturan partilerden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, DSP Genel Başkanı Aksakal ve HÜDA PAR Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malatya programına eşlik etti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Malatya Deprem Evleri 1442 Konut, 250 Köy Evi ve 47 Dükkanın Temel Atma ve Anahtar Teslim Töreninde konuştu.

“Seninle olmaktan çok mutluyum”

Devlet Bahçeli kalabalığa seslenerek şunları söyledi: “Saygıdeğer Cumhurbaşkanım, değerli Malatya halkı, mübarek günde felaketi ortadan kaldıracak güzel bir adımın atılmasında sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.”söz konusu.

“Büyük üzüntü yaşıyoruz”

Devlet Bahçeli’nin törende yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

Sevgili Malatyalılar, 6 Şubat’tan başlayarak 65 gün önce millet olarak acılar içinde yaşadığımızı acıyla anıyoruz. Büyük acılar yaşıyoruz. Özellikle 11 ilimizde bu mağduriyetler daha da arttı. Nice vatan evladımız hakkın rahmetine kavuşmuş, nice vatan evladımız Allah’tan şifa bekliyor.

“Türkiye ayağa kalkıyor”

Türkiye normalleşiyor. Devletimiz güçlü, yönetimimiz kararlı, yönetimi oluşturan ekipler belli, milletimiz büyük bir dayanışma ve birlik içindedir. Türkiye yeniden ayağa kalktı. Gelecek yine bizim olacak.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bir reform hareketidir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yarım bırakılmamalı, milletin huzuru için, devletimizin birliği için, milletimizin yeniden ayağa kalkmış büyük bir Türkiye olma hedefine ulaşması için devamında ülkemize fayda vardır. bu cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi milletimizin huzurundadır”

Dolayısıyla 30 gün sonra halkın iradesi bir tercih yapacaktır. Bir yanda Cumhurbaşkanı seçilecek, diğer yanda Türkiye Büyük Millet Meclisi oluşacak. Ancak bir şeye dikkat edilmelidir. Geçmişte Meclis vardı ama Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 5 yılda başarılı bir uygulama ile milletimizin huzurunda.

habermarmaraereglisi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu